logo-print
Nieuws

Koen De Sutter

Koen De Sutter studeert in 1990 af als acteur aan Studio Herman Teirlinck.

Vanaf 1993 speelt hij vooral bij Het Gevolg, Theater Zuidpool, Arca, Theater Antigone en NTG. Van 1996 combineert hij zijn werkzaamheden als acteur met die van regisseur en is hij vooral bij Theater Zuidpool werkzaam, waar hij van 2001 tot 2005 ook de taak van artistiek leider op zich neemt.

In seizoen 2005-2006 speelt De Sutter de titelrol van Wilfried Martens in Martens, een actueel koningsdrama (NTGent/Theater Antigone). In het seizoen 2006-2007 is Koen De Sutter artist-in-residence bij LOD en maakt hij er The attendant’s gallery en En hij sprak tot zijn hart.

In 2008-2009 keert hij terug als acteur bij Theater Zuidpool in Cockfish en in hetzelfde seizoen regisseert hij bij Ensemble Leporello Leonce en Lena.

Voor het Zeeland Nazomerfestival 2007 regisseert hij De Dikke van Dale (Theaterproductiehuis Zeelandia) en in 2009 maakt en speelt hij, samen met Jan Decleir, in hetzelfde festival Onder het melkwoud, dat in het voorjaar van 2010 hernomen werd en te zien was in HETPALEIS.

Hij is in 2012 terug te gast bij NTGent waar hij meespeelt in Tartuffe.